Read Comments

Dodge Charger projde faceliftem

13576368101053995922-426x268

Newyorský autosalon je tady už za pár dní. Rychle se to blíží a automobilky nám s předstihem dávají ochutnávat „drobečky“ připravovaných novinek.

Nejinak je tomu u italského Fiatu, v tomto případě firmy Dodge, jež na příští modelový rok 2015 chystají omlazení svého největšího pohrobka Mercedesu – Dodge Chargeru. Moc toho nevíme, ale ze, zajisté omylem, uniklého obrázku si můžeme leccos domyslet.

Máme tu nová světla s integrovanými diodami denního svícení, nová je rovněž maska chladiče , jež lépe zapadá do designového jazyka ostatních modelů, a také novou kapotu s výraznějším prolisem.

Nic moc jsme se tedy nedozvěděli. Dodge však slibuje „nový,  modernější design, kde žádný panel karoserie nezůstane původní“. Podobná vyjádření však od zástupců automobilek slýcháme docela často,  můžeme tedy předpokládat, že základní tvary současného Chargeru, zůstanou zachovány.

Pod kapotou by rovněž nemělo dojit k velkým změnám, 3.6 V6 Pentastar a 5.7 Hemi zůstanou, jen možná přibude nějaký ten koník navíc.

Jednu spekulaci si však dovolím vycucat z prstu:
Nový Charger dostane vylepšený interiér. Jakkoliv se o tom žádný zdroj nezmiňuje, současný model má tak ošklivý vnitřek, že se „Italové“ musí chytnou první příležitosti s tím něco dělat… Minimálně nového volantu se tak jistě dočkáme, a klidně bych se i vsadil, že bude stejný jako má Chrysler 200 a současné Durango.

Tags:
Categories Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>